Для коректного відображення деяких елементів сайту Вам потрібно встановити Flash-плеер. Це можна зробити, пройшовши попосиланням.
укр рус

Каталог порід

Норвезька

Норвезька Норвезька лісова киця — древня порода, яка з'явилася в Норвегії більше 500 років тому. Дехто, однак, вважає, що породі біля 2000 років. Ці киці, як мовиться у норвезькій міфології, є прямими нащадками казкових котів.

Тварина від середніх до великих розмірів, зовні нагадує європейську короткошерсту кішку. Має спокійний характер, витривала і невибаглива. Досить рухлива і енергійна.

Шерсть довга, гладка, прилегла до тіла, із вираженим густим підшерстям. На щоках утворює бакенбарди, на задній частині тулуба і задніх кінцівках — «штани». До настання зими навколо плечей і шиї виростає комірець, який на літо зникає. Тіло видовжене, досить масивне, гнучке. Очі великі, округлі, виразні. Їхній колір може бути різним і переважно відповідає забарвленню тіла.

Хоча шерсть середньої довжини іноді потребує чищення, ця киця сама може підтримувати шубку в чистоті. Іноді вона справді вимагає допомоги, щоб видалити гілочки і будь-які інші рослини, що чіпляються за шерсть.

Хоча цю породу вважають «жорсткою», насправді вона має досить м'який характер і любить бути грайливою, живою і лагідною. Немає жодної причини, щоб завадила цій киці жити в будинку — доти, доки є іграшки, місця, куди можна залазити, і предмети, об які зручно точити кігті.

Норвезька лісова киця добре ладить з іншими породами котів, собаками і особливо любить дітей. Інтелігентність цієї тварини, енергійність і жвава поведінка роблять її прекрасним і цікавим другом для всіх мешканців вашого дому.

Заводчики

А чи знаєте ви, що...
Протягом свого життя киця може мати більше 100 кошенят. Одна пара котів та їхні нащадки за 7 років можуть дати життя 420 000 кошенятам.