Для коректного відображення деяких елементів сайту Вам потрібно встановити Flash-плеер. Це можна зробити, пройшовши попосиланням.
укр рус

Рекомендації по правильному харчуванню киці

Немає нічого приємнішого, ніж спостерігати, як ваша киця із задоволенням облизується після ситного обіду і ласкаво муркоче улюблену пісеньку. Правильне харчування киці - це запорука здоров'я і гарного настрою. Тому до нього висуваються надзвичайно високі вимоги. Раціон харчування котів повинен бути збалансований і повинен включати всі необхідні речовини.

Перш за все, потрібно враховувати, що киці - строго м'ясоїдні тварини. А це означає, що особливе значення має білковий профіль раціону. У кормах повинен міститися високий рівень білку. Однак важливий не стільки вміст білку в раціоні, скільки наявність необхідного спектру амінокислот. Харчова цінність білків раціону залежить від вмісту незамінних амінокислот і власне перетравності білків. Особливо необхідна наявність в їжі таурину.

Таурин - кислота, продукт сірковмісних амінокислот метіоніну і цистину, антиоксидант і модулятор зростання. Таурин стимулює роботу серцевого м'яза і зорового аналізатора.

Очевидно, що організм киці значно відрізняється від організму людини. Тому харчування котів не може засновуватись на продуктах, які зазвичай їдять люди. Каші, ковбаса і різні делікатеси не принесуть користі вашому улюбленцові. Кицям потрібні корми, створені спеціально для них.

Whiskas ® пропонує велику різноманітність раціонів, включаючи як сухі, так і вологі, серед яких ви можете обрати ті, що найбільше сподобаються саме вашій киці і будуть їй корисні.

Натуральне харчування котів має також включати корисні поживні речовини, тому, перед прийняттям рішення про годування вашого улюбленця натуральними продуктами, краще проконсультуватися з ветеринарним лікарем, і бути повністю впевненим, що киця отримує з їжі всі необхідні вітаміни.

 

Що таке харчова безпека годування?

Фахівці і ветеринари часто згадують про харчову безпеку годування. Насамперед, це стосується ситуацій, коли киць годують залишками зі столу. Раціон тварин має бути мікробіологічно безпечним. Лише адекватна теплова обробка може гарантувати відсутність у раціонах патогенної та умовно-патогенної мікрофлори: сальмонел, кишкової палички, протея...

На жаль, підвищені режими температури і тиску впливають не лише на мікрофлору, але й на харчовий склад раціону. Тому найбільші виробники раціонів для киць обирають оптимальні режими обробки, що дозволяють забезпечувати не тільки мікробіологічну, але й поживну безпеку.

Чим сухі раціони відрізняються від вологих кормів?

Сучасні дієтологія і технологія дозволяють створювати різноманітні кормові форми. Найбільш популярними є сухі й вологі раціони. Кожна кормова форма має свої переваги.

Сухі раціони — це зручна форма, яка дозволяє зосередити в одній одиниці продукції (г або кг) максимально велику кількість поживних речовин: 30 і більше % білка, 10 і більше % жиру і т. д. Як результат, при годуванні сухим продуктом добова норма дуже невелика (50-70 г), а, отже, незначні витрати на годування. Сухий продукт має високу ступінь засвоюваності завдяки використанню екструзійної технології. Сухий продукт — ідеальний спосіб організації так званого буфетного годування киць, який популярний у всьому світі. Сучасні сухі раціони — це не просто суміш різних гранул, це також можливість створення спеціальних гранул для киць, таких як подушечки. Унікальні гранули-подушечки дозволяють максимально підвищити смакову привабливість сухого корму.

Як правильно комбінувати раціони?

Створення комбінованих раціонів — стандарт годування киць. Поєднувати властивості як сухого, так і вологого продукту — мрія власника кожної киці. На наш погляд, комбінований раціон — це оптимальне співвідношення харчових та економічних характеристик. Комбінувати раціони треба так: на 1 частину сухого раціону має бути 3 частини вологого продукту.

Таке поєднання дозволяє максимально реалізувати всі поживні характеристики продукту.

Що таке смакова привабливість раціону?

Харчова привабливість раціону — надзвичайно важлива його характеристика, особливо для кішок. Киці дуже вибагливі тварини, а, отже, потребують максимально широкого асортименту смаків.

Важливо підібрати для киці її улюблений смак або ж їх комбінацію. Це може бути екзотичний смак або традиційний — головне, щоб киця поїдала раціон із явним задоволенням.

Але смакова привабливість має зворотну сторону медалі. Якщо раціон дуже смачний, киця починає переїдати, а отже, слід суворо дотримуватися норми годування.

А чи знаєте ви, що...
У котячому вусі 32 м’язи. Коли киця чує, як ви насипаєте в її миску WHISKAS ®, її вухо здатне обернутися до джерела звуку на 180 градусів.
Опитування

Як часто вашу кицю оглядає ветеринар