RU

Країна

П’ять кроків, щоб котик жив довше

Залежно від породи, генетичних даних та якості життя, котики живуть близько 13–17 років. Щоб ваш улюбленець отримував задоволення від довгого та щасливого життя, спробуйте застосовувати 5-ступеневу перевірку здоров’я вдома. Роблячи такі перевірки один раз на місяць — ви зможете виявити проблеми зі здоров'ям на ранньому етапі та владнати їх.

1. Вага

Зважтеся спочатку самі, потім — тримаючи кота на руках, відніміть власну вагу від загальної. Також ви можете помітити зміни у вазі кота, подивившись на нього зверху: ви маєте побачити «талію» за ребрами, а стиснувши руками тулуб, ви маєте відчувати ребра. Також ви можете перевірити наявність пухлин в області паху кота та під його животиком.

Якщо ви виявили, що у вашого кота надмірна вага, зверніться до свого ветеринара за порадою. Ви можете допомогти, прибравши всі «перекуси» з його раціону, залишивши чотири невеликі прийоми їжі на день, замість двох великих. Переконайтеся, що ваш котик отримує фізичні навантаження, починаючи з малих та недовгих з поступовим збільшенням.

Якщо ви вважаєте, що у вашого кота недостатня вага (наприклад, якщо в нього сильно стирчать ребра), відведіть його до ветеринара для повної перевірки здоров'я.

2. Шерсть і шкіра

Перевірте стан шерсті вашого котика: вона повинна бути гладенькою від верхньої частини голови до кінчика хвоста. Розгорніть шерсть на голові та вздовж хребта, щоб перевірити наявність будь-яких залисин та ушкоджень.
Далі огляньте зону навколо хвоста, задні лапи та животик — перевірте, чи не з’явилися там блохи. Якщо блохи є, ви побачите крихітні чорні цяточки або плями. Якщо ви виявили у вашого кота бліх, зверніться до свого ветеринара для призначення лікування.

Перевірте колір шерсті вашого кота — він повинен бути яскравим і блискучим. Якщо він тьмяний, скоріше за все, ваш котик почувається погано.

3. Очі та вуха

Перевірте очі вашого котика, обережно потягнувши його нижні повіки — область, яку ви бачите, повинна бути рожевою. Переконайтеся, що обидві зіниці нормального розміру. Станьте разом із кішкою біля вікна, потім відкрийте та закрийте завісу, щоб перевірити, наскільки чутливі його зіниці до денного світла. Також перевірте, чи не надто вологі його очі — це може свідчити про інфекцію.

Перевірте вуха вашого котика — вони повинні бути чистими та рожевими, але не яскраво-рожевими. Вуха також повинні бути чистими та не мати неприємних запахів. Перевірте сірку — темний колір може бути ознакою вушних кліщів або інфекцій.

Якщо ви зіткнулися з будь-якими проблемами з очима або вухами кота, зверніться до свого ветеринара.

4. Зуби та ясна

Перевірте зуби кота, обережно відкривши рот. Огляньте всі зуби, зверніть увагу, чи є жовтий або темно-коричневий наліт. Якщо ви знайдете його, зверніться до ветеринара для видалення.
Ви можете допомогти запобігти зубному каменю, попросивши свого ветеринара регулярно та ретельно чистити зуби вашому котику. Продовжуйте чищення й вдома, придбавши спеціально розроблену домашню зубну щітку і зубну пасту. Також давайте вашому коту корми, призначені для боротьби з нальотом.

5. Тіло

Перевірте тіло кота на незвичні пухлини та синці. Покладіть обидві руки на верхню частину голови, рухайтеся до підборіддя, потім до передніх лапок. Далі покладіть руки за передніми лапами кота та рухайтесь у напрямку хребта до стегон та задніх лапок. Також перевірте його кігті та подушечки лапок на наявність тріщин. Якщо ви знайдете щось, що вас непокоїть, відведіть кота до ветеринара.

Якщо ви регулярно оглядаєте вашого котика, то згодом ви знатимете точно, як він виглядає, коли здоровий. Таким чином, ви швидко помічатимете щось незвичне і зможете допомогти йому жити щасливим, здоровим життям.
Вибір реклами