RU

Країна

Як слідкувати за здоров’ям вашого кошеняти

У природному середовищі великі кішки вилизують одна одну для підтримання соціальних відносин всередині прайду. Схожим чином ви можете зміцнити зв'язок із вашим кошеням, регулярно вичісуючи та перевіряючи стан його здоров’я. Дуже добре починати робити це з раннього віку — так ваше кошеня почне сприймати це як ще одну звичку.

Комфорт — перш за все

Перш ніж перевіряти здоров’я свого кошеняти, виберіть місце, де воно почувається комфортно — наприклад, на ваших колінах або на ліжку. Будьте якомога ніжнішими, супроводжуйте процес погладжуванням.

Дихання

Прислухайтесь до дихання вашого кошеняти, стежачи за тим, щоб воно було не напруженим. Дуже обережно, погладжуючи руками по його боках, звертайте увагу на все, що здається незвичайним.

Вуха та очі

Огляньте вуха вашого котика, перевірте, чи немає подряпин на зовнішньому вусі, запалень або темної вушної сірки. Навколо очей вашого котика зверніть увагу на виділення, запалення або ознаки травми. Ніколи не торкайтеся до очного яблука і не закапуйте очі, не проконсультувавшись із вашим ветеринаром.

Рот та ніс

Акуратно відкрийте рот вашого кошеняти і перевірте його на наявність зламаних зубів, запалених ясен та зубного каменю. Ніс вашого кошеняти — відмінний показник його загального стану здоров'я — він повинен бути прохолодним і вологим. Якщо ваш котик багато чхає, а його ніс твердий — це ознака застуди. Покажіть його ветеринару для більш ретельної перевірки, якщо помітили тривожні симптоми.

Кігті

Перевірте лапи вашого котика, щоб побачити, чи не зламалися у нього кігті і чи всі на місці. Також пошукайте травми м'якої шкіри між подушечками. Ніжне натискання на його лапу оголить кігті — проте пам'ятайте, що вони дуже гострі!

Проконсультуйтеся з ветеринаром

Якщо вас щось турбує у стані чи поведінці вашого котика, простежте за ним протягом одного-двох днів. Якщо ви все ще не задоволені його станом, зателефонуйте ветеринару.
Вибір реклами