nutrition

ст

Необхідні поживні речовини

Published November 23, 2022

У дикій природі коти харчуються лише здобиччю, яку вони вполювали. Ваш кіт також природжений мисливець, однак у домашніх умовах його раціон повністю залежить від вас. Важливо слідкувати за харчуванням котика, щоб він залишався здоровим та енергійним. Правильне харчування киці — це запорука здоров'я і гарного настрою. Тому до нього висуваються надзвичайно високі вимоги. Раціон харчування котів має бути збалансований і повинен включати всі необхідні поживні речовини.

Білковий профіль раціону

Перш за все, потрібно враховувати, що киці — виключно м'ясоїдні тварини. А це означає, що особливе значення має білковий профіль раціону. У кормах повинен міститися високий рівень білка. Однак важливий не стільки вміст білка в раціоні, скільки наявність необхідного спектра амінокислот. Харчова цінність білків раціону залежить від вмісту незамінних амінокислот і власне перетравності білків. Особливо необхідна наявність у їжі таурину.
Таурин — кислота, продукт сірковмісних амінокислот метіоніну і цистину та природній антиоксидант. Таурин стимулює роботу серцевого м'яза,зорового апарату, репродуктивну функцію та емульгування жирів в шлунково-кишковому тракті.

«Їжа зі столу»

Очевидно, що організм киці значно відрізняється від організму людини. Тому харчування котів не може засновуватися на продуктах, які зазвичай їдять люди. Каші, ковбаса і різні делікатеси не принесуть користі вашому улюбленцю. Кицям потрібні корми, створені спеціально для їхніх потреб.

Харчова безпека годування

Раціон тварин має бути мікробіологічно безпечним. Лише адекватна термічна обробка може гарантувати відсутність у раціонах патогенної та умовно-патогенної мікрофлори. Тому найбільші виробники раціонів для киць обирають оптимальні режими обробки, що дозволяють забезпечувати не тільки мікробіологічну, але й поживну безпеку.
Whiskas® пропонує велику різноманітність раціонів, включаючи як сухі, так і вологі, серед яких ви можете обрати ті, що найбільше сподобаються саме вашій киці і будуть їй корисні.

Натуральне харчування

Натуральне харчування котів має також включати корисні поживні речовини, тому перед прийняттям рішення про годування вашого улюбленця натуральними продуктами краще проконсультуватися з ветеринарним лікарем і бути повністю впевненим, що киця отримує з їжі всі необхідні вітаміни, мінерали та амінокислоти.

Сухі та вологі раціони

Сучасні дієтологія і технології дозволяють створювати різноманітні кормові форми. Найпопулярніші сухі й вологі раціони. Кожна кормова форма має свої переваги.

Сухі раціони — це зручна форма, що дозволяє зосередити в одиниці продукції (г або кг) максимально велику кількість поживних речовин: 30% і більше білка, 10% і більше жиру тощо. Як результат – під час годування сухим продуктом добова норма дуже на тварину невелика (50-70 г), а отже, витрати на годування будуть порівняно невеликі. Сухий продукт має високу ступінь засвоюваності завдяки використанню екструзійної технології. Сухий корм — ідеальний спосіб організації так званого ""буфетного"" годування киць, який популярний у всьому світі. Сучасні сухі раціони — це не просто суміш різних гранул, це також можливість створення спеціальних гранул для киць, таких як подушечки. Унікальні гранули-подушечки дозволяють максимально підвищити смакову привабливість сухого корму.

Комбіноване харчування

Створення комбінованих раціонів — стандарт годування киць. Поєднувати властивості як сухого, так і вологого кормів — мрія кожного власника киці. На наш погляд, комбінований раціон — це оптимальне співвідношення харчових та економічних характеристик обох продуктів. Комбінувати раціони треба так: на 1 частину сухого раціону має бути 3 частини вологого продукту.

Таке поєднання дозволяє максимально реалізувати всі поживні характеристики обох продуктів.