soins

Турбота про кошеня

Спочатку догляд за кошеням може здатися важким, але тут ви знайдете колекцію статей, які охоплюють все, що вам потрібно знати: догляд, сон, візити до ветеринара, вакцинація, стерилізація, проблеми зі шлунком… Усе для вас, щоб ваше кошеня рівномірно муркотіло більше протягом першого року.

Коли ви не вдома

Коли ви від’їжджаєте у відпустку або вам просто потрібно залишити кошеня на декілька днів, потрібно буде подумати про найкращий спосіб догляду за ним, коли ви не знаходитеся поруч.

Якщо у вас є друг або родич, який любить котів, чому б не попросити його посидіти з котиком?

Готелі для тварин

Зверніться до ветеринара за рекомендацією щодо готелю для тварин, де ваше кошеня може тимчасово залишитися. Перш за все, відвідайте заклад, щоб переконатися, що вас повністю влаштовують умови утримання.

Ваш малюк нарешті вдома

Вашому допитливому кошеняті знадобиться якийсь час, щоб призвичаїтися до свого нового помешкання.

Заохочуючи кошеня відтворювати природну поведінку, ви допоможете йому швидше пристосуватися.
Ваше кошеня буде поступово ознайомлюватися з новим середовищем самостійно. Проте ви також можете допомогти вашому малюку облаштуватись. 

У квартирі чи на вулиці?

Ваш котик буде жити в будинку чи на вулиці? Дізнаючись про його природні інстинкти, ви зможете забезпечити йому комфортне та щасливе життя будь-де.

Якщо кошеня живе на вулиці, вашому маленькому мисливцю вистачатиме розваг.

Природна територія

У дикій природі територія кота, як правило, ділиться на невеликий «домашній» простір для життя та більший — для полювання. Ваш будинок стане для кошеняти його «домашнім» простором.

Безпечний дім для кошеняти

Ваше кошеня — природжений дослідник. Дозволяючи йому досліджувати навколишнє середовище, ви допоможете йому створити свою власну безпечну територію. 

Однак якими б обережними ви не були, ваш хоробрий маленький дослідник все одно може потрапити в халепу. 

Через природну допитливість та дослідницький характер кошеня може потрапити у халепу. Отже, уважно спостерігайте за поведінкою кошеняти в перші тижні, щоб убезпечити його від потенційної загрози. 

Режим дня кошеняти

Звичайно, вам хочеться, щоб ваше чарівне маленьке кошеня швидко звикло та було щасливим у новій оселі. Щоб допомогти кошеняті, варто налагодити його розпорядок дня та привити корисні звички.

litter-training_

Немає кращого способу розвивати його природний інстинкт полювання, ніж через гру.

Туалет

За своєю природою ваше кошеня — чистоплотна тваринка. Щоб допомогти йому дотримуватися цього природного інстинкту, помістіть лоток у тихому місці, далеко від їжі та води. Покажіть йому, де розташований лоток — і він швидко навчиться його використовувати.

Природні інстинкти

Тепер ви гордий власник кошеняти — і для вас важливо, щоб ваш будинок був максимально комфортним для нього. Найкращий спосіб зробити це — зрозуміти, чому ваш малюк поводиться саме так, як поводиться.

Слід переконатися, що ваш котик може виражати свої природні потреби, не спричиняючи надто великої шкоди.

Ваше кошеня за своєю природою є одиноким мисливцем. Він вважає, що сам несе відповідальність за власне виживання і йому не потрібна зграя, аби справитися з неприємностями. Цей важливий факт відображається на всіх природних інстинктах та на поведінці кота.

Відчуття та здібності

Кошенята справді чарівні. Однак, за всією цією чарівністю ховається справжній хижак. Можливо, вони не живуть так, як їх товариші в дикій природі, але в них так само гарно розвинутий слух, зір, нюх, смакові та тактильні відчуття — усе необхідне для полювання.

Воно має дивовижну координацію, може стрибати з місця, залазити на що завгодно і балансувати в найхиткіших місцях.

Слух

На нижніх частотах слух вашого кошеняти аналогічний вашому. Але на високих — набагато гостріший — на 1,6 октави вище вашого діапазону.

Догляд за шерстю та вичісування

Ваше кошеня витрачає багато часу на догляд за собою. Вилизування не тільки допомагає йому доглядати за шерстю, але й контролювати наявність паразитів та зміцнювати зв'язки з іншими тваринками. 

Від самого початку намагайтеся встановити звичку доглядати за собою. 

З перших днів

Вичісування — чудовий спосіб налагодити гарні стосунки з кошеням, оскільки це імітація зв'язку між матір'ю-кішкою та її дітьми. 

Сон кошеняти

Кошенята люблять спати. Фактично, більшість котиків спить від 13 до 16 годин на добу. Причина проста: м'ясо є багатим джерелом енергії, а сон після кожного прийому їжі дозволяє зберігати енергію.

Ви, певно, помітили, що воно активне рано вранці або перед заходом сонця.

Отже, наступного разу, коли ви побачите , що ваше кошеня дрімає, знайте, що це не через лінощі. Так він імітує природну поведінку котів — відновлює сили до наступного полювання!

Ритуал вилизування

Ваше миле маленьке кошеня любить доглядати за собою — насправді, вилизування займатиме більшу частину його дня. Котик не просто насолоджується процесом, це приносить йому користь.

Важливо розуміти потреби кошеняти у догляді.

Вилизування допомагає котику зберігати свою шерсть в ідеальному стані, контролювати появу паразитів та зміцнювати зв'язки з іншими котами. Якщо він робить це занадто рідко, це може означати, що котик погано почувається. З іншого боку, надмірне вилизування також свідчить про порушення.

Кігті

ВГострі кігті вашого кошеняти — це значно більше ніж прикраса для пухнастих лапок! Вони допомагають йому балансувати на гладких та слизьких поверхнях, а також забиратися на об’єкти, що знаходяться високо, та триматися там. Тому важливо, щоб кігті вашого кошеняти були в гарному стані.

ЯЯкщо ваше кошеня живе вдома, то стовпчик для дряпання стане чудовим майданчиком для вдоволення природної поведінки.

Регулярні перевірки

Оскільки кігті вашого котика захищені спеціальними оболонками, вони дуже рідко пошкоджуються. Однак, їх необхідно регулярно перевіряти, щоб переконатися, що вони не занадто довгі.

Ідентифікація кошеняти

На жаль, кошеня може загубитися. Як стурбований господар, ви захочете повернути його якомога швидше. Саме тому належна ідентифікація настільки важлива — потурбуйтеся про це одразу, щоб бути спокійним надалі.

Мікрочіп містить унікальний код, який допоможе визначити, де перебуває кошеня, та врятувати його, якщо воно загубиться.

Види ошийників

• Виберіть ошийник із еластичною секцією, що швидко розстібається
• Кожного разу, коли ви вичісуєте котика, перевіряйте, чи не тисне йому ошийник

Отрути та небезпеки навколо

У дикій природі дорослі коти використовують свої нюхові та смакові відчуття, щоб перевірити, чи не протухла їжа. Вони також обнюхують речі, з якими вони просто ще не знайомі.

Профілактика краще, ніж лікування, тому зберігайте всі очищувальні рідини, ліки, фарби та отрути поза зоною досяжності вашого кошеняти.

Ваше кошеня керується інстинктами, але його природна допитливість може призвести до того, що він проковтне щось помилково, граючись або під час вилизування. З вашою любов'ю та піклуванням ви можете допомогти малюку уникнути будь-яких можливих небезпек!