RU

Країна

Дряпання та тертя

У дикій природі більшість великих кішок залежить тільки від себе, а не від зграї. Ваше кошеня — не виняток. Саме для того, щоб запобігти непорозуміння й уникнути потенційних конфліктів, воно регулярно надсилає чіткі сигнали іншим котам. Один із найсильніших його сигналів — запах.

Чутливий до запахів

Тіло вашого котика спеціально пристосоване для відправлення та отримання повідомлень за допомогою запахів. У нього навіть є спеціальний орган у роті — орган Якобсона, який він використовує для аналізу запахів.

Тертя

Ваш котик любить тертися об всілякі речі: дверні рами, стільці, дерева і, звичайно ж, об вас! Тертя може здаватися простою поведінкою, але насправді воно дуже важливе. Ваш котик не тільки визнає ваш статус і підтверджує свій соціальний зв'язок з вами, але також збирає і залишає важливі сигнали.

Дряпання

Як і його родичі, ваш котик буде часто дряпати все навколо. Проявляючи цю природну поведінку, він одночасно вирішує декілька задач:

• підтримує кігті у відмінному стані;
• підтримує належний стан м'язів і сухожиль, які рухають кігтями;
• залишає візуальні та нюхові знаки, що позначають його територію.

Дряпання корисне для вашого котика, але не для ваших меблів. Тому варто подарувати котику стовпчик для дряпання, щоб уникнути таких проблем.