RU

Країна

Догляд за шерстю та вичісування

Ваше кошеня витрачає багато часу на догляд за собою. Вилизування не тільки допомагає йому доглядати за шерстю, але й контролювати наявність паразитів та зміцнювати зв'язки з іншими тваринками.

Від перших днів

Вичісування — чудовий спосіб встановити гарні стосунки з кошеням, оскільки це імітація зв'язку між матір'ю-кішкою та її дітьми.

Від самого початку намагайтеся встановити звичку доглядати за собою: чим більше заохочуватимете природну поведінку котика, тим більше розумітимете його і насолоджуватиметеся компанією один одного.

Ігри з щіткою

Ваше кошеня може нервувати, коли ви вичісуватимете його вперше. Допоможіть йому розслабитися, дозволивши грати з гребінцем та щіткою — воно незабаром звикне до них. Погладжуйте котика весь час, особливо животик та важкодоступні місця, щоб йому було зручно у вас на руках.

Як правильно вичісувати кошеня

Перш ніж почати використовувати щітку та гребінець, деякий час просто погладжуйте кошеня. Далі почніть вичісувати від голови до хвоста, особливо ніжно вичісуйте навколо голови. Перевірте стан його шерсті, а також пошукайте ознаки бліх та інших паразитів.

Ковтуни

Розплутайте ковтун пальцями перед вичісуванням кошеняти. Не хвилюйтеся, якщо ви регулярно доглядаєте за кошеням, ковтунів буде небагато. Якщо ваше кошеня трохи брудне, намочіть ганчірку в теплій воді та протріть його. Будь ласка, не використовуйте мило, воно подразнює котячу шкіру.

Очищення очей та вух

Коли ви закінчите вичісувати кошеня, перевірте його очі та вуха. Якщо очі у кошеняти сльозяться, обережно очистіть їх, використовуючи ватний тампон, змочений теплою водою. Переконайтеся, що ви використовуєте різні тампони для кожного ока.

Якщо вушка кошеняти брудні, протріть їх сухим ватним тампоном. Не заглиблюйтеся всередину вуха, щоб не пошкодити його. Якщо ж ви помітили багато темної сірки, зверніться до свого ветеринара за порадою.

Здорові зубки кошеняти

Зуби вашого кошеняти повинні бути чистими та без залишків їжі на них. Ясна мають бути здорового рожевого кольору. Регулярно перевіряйте стан ротової порожнини котика, щоб він звикав до цього — це полегшить чищення зубів та прийом ліків.

Ідеальні кігті

Ваше кошеня любить дряпатися — це природна поведінка, яка допомагає йому полювати та «мітити» територію. Стовпчик для дряпання створений саме для сточування кігтів, але з часом вам доведеться їх зістригати. Привчайте котика до стовпчика з раннього віку — буде легше впоратися з дорослим котом. Ветеринар може показати вам, як це зробити.
Вибір реклами