Відчуття та здібності
Кошенята справді чарівні. Однак за всією цією чарівністю ховається справжній хижак. Можливо, вони не живуть так, як їх товариші в дикій природі, але в них так само гарно розвинуті слух, зір, нюх, смакові та тактильні відчуття — усе необхідне для полювання.
Слух
На нижніх частотах слух вашого кошеняти аналогічний вашому. Але на високих — набагато гостріший — на 1,6 октави вище вашого діапазону.
Саме такий ультрачутливий слух дозволяє вашому кошеняті чути писк крихітних гризунів. Це також допомагає йому залишатися непоміченим здобиччю до самого моменту нападу.
Вуха вашого котика дуже рухливі. Він може обертати ними по одному або обома одночасно. Це означає, що він може чути свою здобич з усіх боків.
Зір
У дикій природі дорослі коти надають перевагу полюванню на світанку та в сутінках. Ваше кошеня – не виняток. Щоб у цьому переконатися, погляньте на очі вашого кошеняти ввечері. Ви побачите, що його зіниці збільшені.
Також існує спеціальний шар судинної оболонки ока, що називається тапетум та знаходиться позаду сітківки ока вашого кошеняти. Саме він відбиває світло та створює характерний ефект «підсвічування очей» вночі. Дуже гострий зір вашого кошеняти вловлює навіть найнепомітніші рухи, що ідеально підходить для полювання на невеликих істот, які швидко рухаються.
Дотик
Коли кошеня досліджує щось нове, ви, швидше за все, помічали, що воно торкається речей лапами. Його подушечки не дуже сприйнятливі до температур, але вони надзвичайно чутливі до вібрацій.
Після того як кошеня дослідило предмет лапками, воно використовує ворсинки над верхньою губою, навколо підборіддя та над очима, щоб зібрати більше інформації. І не забувайте про його надзвичайні вуса! Ці неймовірно чутливі та надмобільні сенсори використовуються для ефективного розпізнавання здобичі.
Запахи та смаки
У дикій природі дорослі коти використовують складну систему «нюхових» слідів для спілкування один з одним. Ці сліди допомагають їм встановлювати соціальні зв'язки, «мітити» територію та уникати потенційних загроз. Ваше кошеня використовує запахи так само.
Нюх вашого кошеняти в десять разів сильніший за ваш. У нього навіть є особливий орган у роті, який називається органом Якобсона. Він активує безліч складних хімічних сполук, що допомагають краще відчувати навколишній світ.
Як і в його родичів у дикій природі, язик вашого кошеняти дуже чутливий до температур та смаків. Ця дивовижна чутливість допомагає йому вирішувати, що їсти безпечно. Отже, якщо ваше кошеня відмовляється від тих ласощів, що ви купили для нього, воно, очевидно, просто обережно ставиться до того, з чим раніше не зустрічалося.
Рухи
Ви, напевно, помітили, що ваше допитливе маленьке кошеня — природжений гімнаст. Воно має дивовижну координацію, може стрибати з місця, залазити на що завгодно і балансувати в найхиткіших місцях. Ці надзвичайні здібності дозволяють йому бути спостережливим блискучим мисливцем. Задовольняйте мисливські інстинкти кошеняти, постійно граючи з ним. І не забувайте гладити його — так ви дасте йому знати, що вражені його численними талантами.