RU

Країна

Замислилися про кошеня?

Кошенята чарівні. Неможливо не закохатися в ці милі клубочки шерсті! Навіть більше, поява малечі у вашому домі — це лише початок захопливої подорожі. Протягом року ваш маленький допитливий клубочок шерсті поступово перетвориться на дорослого кота. Отже, до того як наважитися на кошеня, переконайтеся, що ви готові доглядати за дорослим котиком.

Якщо в мене вже є домашні тварини?

Кошенята — допитливі та дружелюбні. Але дорослі котики мають незалежний характер, тому чим старшими вони стають, тим більше потребують власного простору — тихих затишних куточків, де вони почуватимуться в безпеці. Коли ви знайомите своє нове кошеня з іншими домашніми тваринами, дайте їм трохи часу і переконайтеся, що кожен має власний простір для годування, сну та власний туалет. Наприклад, якщо у вас є доросліший кіт, знадобиться певний час, аби він звик до нового мешканця.

Якщо вам здається, що ваші домашні тварини не поладнають, не хвилюйтеся. Коти не завжди утворюють тісні соціальні зв'язки з іншими домашніми тваринами або ж із котами не з їхньої родини.

Якщо я довго затримуюся на роботі або багато подорожую?

Кошенята можуть засмучуватися, якщо вони надовго залишаються вдома самі. Крім того, у кошеняти крихітний шлунок, а отже, воно потребує невеликих та регулярних прийомів їжі кожні кілька годин протягом дня.

Якщо ваш спосіб життя не дозволяє вам уникнути ситуацій, коли кошеня надовго залишається наодинці, краще візьміть трохи старшого котика, який більш незалежний та самостійний. Ви навіть можете взяти пару з одного виводка — так вони насолоджуватимуться компанією одне одного.

Коли ви їдете у відпустку чи відрядження, переконайтеся, що за вашої відсутності буде кому попіклуватися про кошеня. Можливо, у вас є доброзичливий сусід, який щодня кілька разів годуватиме і гратиметься з кошеням (більшість котів віддає перевагу знайомому оточенню).

У квартирі чи на вулиці?

Всі кошенята повинні знаходитись у приміщенні, поки не будуть повністю вакциновані. Каструвати чи стерилізувати котика також рекомендується до статевого дозрівання. Некастровані котики більш схильні «мітити» територію та вчиняти бійки з іншими котами. Самки можуть завагітніти вже з 4 місяців, що вважається надто рано. Попросіть свого ветеринара стерилізувати вашого котика вчасно.

Якщо ваш будинок знаходиться поруч із дорогою з інтенсивним рухом або якщо ви живете в квартирі, де немає затишного дворика, ви, можливо, захочете, аби ваш котик жив у приміщенні. Якщо ви так вирішите, пам'ятайте: аби зробити котика щасливим, та щоб він залишався у формі, необхідно з ним займатися. Обов'язково забезпечте його достатньою кількістю іграшок, місцями для дряпання, а також щодня грайте, спілкуйтеся з ним та гладьте його. Також варто пам'ятати, що домашні коти, природно, менш активні, тому вони потребують трохи менше їжі для загального здоров’я та блискучої шерсті.

Але найважливіший аргумент у дискусії «в квартирі чи на вулиці» – особистість вашого кошеняти. Якщо воно народилося на вулиці або ж просто звикло там жити — життя у квартирі скоріше за все не для нього.

Пам’ятайте: незалежно від того, житиме ваш котик в приміщенні чи на вулиці – він має отримувати всі щеплення вчасно і відвідувати ветеринара регулярно.

Якщо я планую переїхати до нового будинку?

Молодим чи дорослим — усім котикам — подобається знайоме оточення. Отже, переїзд до нового будинку може збентежити кошеня. Знадобиться певний час, аби кошеня пристосувалося до свого нового будинку, особливо якщо навколишнє середовище сильно відрізняється від того, до якого воно звикло.

Якщо ви плануєте переїхати найближчим часом, можливо, варто зачекати з кошеням, поки ви самі не облаштуєтеся у вашому новому будинку. Якщо це неможливо, не хвилюйтеся. Просто знайдіть для кошеняти безпечне місце, щоб воно звикло до нового оточення, та забезпечте його усім необхідним під час переїзду, аби улюбленець залишався спокійним та радісним.

Вибір реклами