Поради з годування
У природі дорослі коти точно знають, що їм потрібно їсти. Годуючи кошеня правильною їжею та в потрібний час, ви будете підтримувати його природні інстинкти справжнього мисливця.
Спеціальне харчування для котика
У перші 4-5 тижнів свого життя кошеня отримує все, що йому потрібно, від матері. Як правило, відлучають кошеня із 7 тижня, але вже з 4-го тижня ви можете привчати його їсти спеціально приготовану для кошенят їжу, наприклад, Whiskas® для кошенят.
Маленький животик — великий апетит
Ваше кошеня зовсім крихітне, але воно буде рости в 15 разів швидше, ніж дитина! Однак зі шлунком розміром з виноградинку воно не може з’їсти багато за один раз. Ось чому важливо годувати кошеня маленькими порціями регулярно — до 6 разів на день. У перші дні спробуйте розподілити їжу на тарілці так, щоб воно могло просто злизати і звикнути до її смаку.
Перехід на доросле харчування
Приблизно з 4 місяців одна порція вологого корму Whiskas® для кошенят ідеально підійде для разового прийому їжі. Годуйте своє кошеня 3-4 рази на день, поки йому не виповниться 6 місяців. Після цього 2-4 прийоми їжі повинні його задовольнити. З 10-12 місяців кошеня буде готове до дорослого харчування, і ви зможете годувати його двічі на день.
Обережне ставлення до їжі
У дикій природі дорослі коти обережні та уникають всього, що їм не смакує. Ваше кошеня поділяє ці інстинкти, тому переконайтесь, що ви даєте йому свіжу їжу кімнатної температури в чистій мисці.
Зміна харчування
Вводьте будь-яку нову їжу поступово і малими порціями, так як раптові зміни можуть призвести до розладу чутливого шлунку кошеняти.
Харчування зі столу
Після того, як кошеня відлучили від грудного вигодовування, воно втрачає здатність перетравлювати молоко — отже, ніякого коров'ячого молока! Багато продуктів з раціону людини можуть бути шкідливими для котів — наприклад, цибуля може викликати анемію. Хоча так складно відмовити благаючим очам пухнастика, краще не пригощати його їжею зі свого столу. Якщо ви годуєте його правильно і в потрібний час, він отримує все необхідне.
Вода
Ніс та язик вашого кошеняти надчутливі, тому воно одразу вловлюють незнайомі хімічні запахи. Ось чому воно може надати перевагу питтю з калюж (або навіть туалету!), а не зі своєї миски. Щоб ваше кошеня більше пило, поставте миску для води в тихому місці подалі від лотка. Слідкуйте, щоб вода була завжди свіжою та чистою. Проте якщо його дивні звички не міняються, не хвилюйтеся — це абсолютно нормально!
Туалет
У дикій природі коти притримуються чистоти. Ось чому вони не їдять і не ходять до туалету в одне й те саме місце. Ваш маленький котик нічим не відрізняється, тому стежте за тим, щоб його лоток був подалі від місць, де він їсть і п’є. Детальнішу інформацію ви можете знайти в нашій статті «Як привчити кошеня до туалету».
Довге та здорове життя
Блискуча шерсть, ясні очі та хороший тонус м’язів — все це ознаки того, що ваше кошеня добре харчується. Якщо ви будете годувати його збалансованою їжею, яка підходить для даного етапу його життя, ви скоро помітите позитивний вплив на його зовнішній вигляд.