Навчаємо кошеня змалку
Те, з чим ваше кошеня зіштовхнеться в перші кілька місяців, вплине на його подальше життя. Чим більше досвіду воно набере у цей період, тим відкритішим і довірливішим котом воно стане в дорослому віці.
Мама знає краще
Мама-кішка — перший та найважливіший учитель вашого кошеняти. Вона навчить своїх кошенят усьому, що потрібно знати для виживання: як полювати, доглядати за своєю шерстю та кігтями, ходити в туалет.
Виховання з дитинства і на все життя
Все, що кошеня вміє і знає до восьми тижнів, воно дізналося від матері. Це означає, що прийшов час взяти виховання кошеняти на себе. Ваше маленьке кошеня — природжений мисливець, і його виживання залежить тільки від нього. Але тепер ви відповідаєте за те, як задовольнити його мисливські інстинкти, як навчити його поводитися правильно (наприклад, користуватися стовпчиком для дряпання) та як зробити так, щоб воно відчувало вашу любов та довіряло вам.
Життя з вами та вашою родиною
Характер вашого кошеняти зазвичай формується між другим і сьомим тижнями життя. Якщо в цей час воно багато контактує з людьми, швидше за все, воно не буде сором’язливим, коли виросте. Якщо ви хочете, щоб ваше кошеня було відкритим та активним членом вашої родини, важливо спілкуватися з ним змалку.
Побутові виклики
Повсякденне життя наповнене речами, які спочатку здаватимуться вашому кошеняті дивними, наприклад, поїздка в автомобілі або використання пилососа. Почніть привчати його до таких речей якомога раніше — чим більше ви залучатимете котика до повсякденного життя, тим впевненіше він почуватиметься.