RU

Країна

Очі, вуха та шкіра

Між візитами до ветеринара ви самостійно можете перевіряти стан здоров'я вашого вихованця, слідуючи нашим нескладним рекомендаціям. Існують прості методи, якими ви можете скористатися в домашніх умовах, аби переконатися, що ваш котик здоровий. Якщо ви виявили тривожні симптоми, обов’язково відвідайте ветеринара.

Здоровий зір

Роздивіться нижню повіку ока — ця область має бути рожевою. Крім того, білки очей повинні бути білими без усіляких почервонінь та пожовтінь. Перевірте розмір зіниць у нормальному стані та реакцію зіниць на світло. Переконайтеся в тому, що в кутиках очей немає темних виділень — основної ознаки інфекції.
Виявивши будь-які проблеми із очима киці, зверніться до ветеринара.

Здоровий слух

Якщо ваш кіт постійно трясе головою або чухає вуха, варто звернути на це увагу. Вуха киці мають бути чистими, світло-рожевими, без бруду та сильного запаху. Перевірте, чи є вушна сірка, зокрема, темна, адже це може вказувати на наявність вушних кліщів або інфекції.
Інфекції, викликані кліщами, відносно легко вилікувати, використовуючи спеціальні краплі. Якщо в будинку є інші коти, їм буде потрібно провести профілактику. Ваш ветеринар порадить схему лікування, що підійде вашому котику.

Інші захворювання можуть включати проблеми із зовнішнім вухом, яке потребує регулярного очищення. Наприклад, набряк зовнішнього вуха, може бути викликаний гематомою, спричиненою запаленням вуха. Такі гематоми іноді призводять до пошкоджень вуха, що може викликати проблеми зі слухом вашого кота — та навіть може знадобитися операція. Ще одна проблема — це поліпи — м'ясисті нарости всередині вуха, які можуть завадити надходженню повітря до вуха, що призводить до захворювань. Це також лікується хірургічним шляхом.

Якщо вас турбує стан слуху вашого кота, відвезіть його до ветеринара для перевірки.

Здорова шкіра

Якщо ви помітили, що ваш кіт вилизується або дряпається частіше, ніж звичайно, можливо, у нього проблеми зі шкірою. Наприклад, зуд та екзема, що часто викликається алергічною реакцією на укуси бліх та інших ектопаразитів. І, на жаль, вилизування тільки погіршить ситуацію! Ваш ветеринар може порадити вам найкращий спосіб лікування та профілактики. Необхідно регулярно обробляти тварину від ектопаразитів у профілактичних цілях, щоб уникнути проблем зі шкірою.
Також існує ймовірність, що свербіж шкіри вашого кота викликаний харчовою алергією. Якщо це так, ваш ветеринар запропонує вам іншу дієту.

Здорові зуби та ротова порожнина

Для перевірки ясен потрібно розсунути киці губи і міцно притиснути палець до ясен над верхніми зубами. Після того як ви приберете палець, на яснах має лишитися білий відбиток, який поступово стане рожевим: це є індикатором норми та здорових ясен.

Перевірте зуби вашого улюбленця на наявність відкладень зубного нальоту та каменю, що мають жовтий або темно-коричневий колір і можуть спричинити пародонтальні захворювання. Їх слід видалити під час візиту до ветеринара.

Для запобігання утворення нальоту та зубного каменю слід регулярно чистити зубки вашій киці у ветеринара і застосовувати спеціальні котячі ласощі або зубні щітки із пастами між відвідинами лікаря. Додайте до раціону вашого вихованця спеціально розроблений корм, що допомагає усунути зубний наліт і відкладення зубного каменю.
Вибір реклами