RU

Країна

Рятуйте! У мене алергія на котів!

Найпростіший спосіб боротьби з алергією — триматися подалі від котів! Якщо ж ви власник кота або просто любите цих тваринок, не хвилюйтеся — існує багато способів полегшити ваше життя.

Як я дізнаюся, чи є у мене алергія на котів?

Алергія трохи схожа на застуду. Поширені симптоми – сльозливість, чхання, іноді свербіння шкіри. Деякі люди, у яких є коти, не розуміють, що в них алергія на котів, думаючи, що це вірус або алергія на пил.

Якщо симптоми погіршуються, коли коти поруч, ймовірно, у вас алергія на цих тварин.

Що викликає алергію?

Багато людей хибно вважає, що причина алергії — це шерсть тварини. Та насправді алергія на котів викликана секретом, що виділяється їхніми залозами. Вичісування не вирішить проблему, адже суха слина все одно залишається на шерсті.

Короткошерсті чи довгошерсті?

Насправді дослідження показали, що довгошерсті коти можуть бути навіть менш алергенними, ніж короткошерсті. Будь-яка порода кота може викликати алергію, хоча самці виробляють більше секрету, ніж самки, а кастровані самці – менше, ніж некастровані.

Що я можу зробити, аби полегшити симптоми?

Є два основні фактори, які збільшують кількість алергенів у вашому домі:

• багато м'яких меблів;
• кіт живе всередині будинку.

Якщо ваш кіт залишається в приміщенні, намагайтеся тримати його в певних частинах будинку, особливо — подалі від меблів! Матраци, ковдри, простирадла та чохли — всі вони притягують алергени, тому не дозволяйте вашому коту спати на них, як би він не любив ніжитися у вашому ліжку!

Прибирання допоможе?

Найефективніший спосіб боротьби з алергенами у вашому домі полягає в тому, щоб підтримувати чистоту, особливо — чистоту килимів. Звичайний пилосос може навіть погіршити ситуацію, якщо алергени з’являться в повітрі. Тому спробуйте прибирання килимів парою — якщо робити це раз на три місяці, ви відчуєте різницю.

Також періть постільну білизну принаймні кожні два тижні за температури щонайменше +40°С. Введіть звичку відкривати вікна — свіже повітря допоможе зменшити кількість алергенів.

Якщо ви прагнете більш радикальних змін, розгляньте відмову від килимів та перехід на меблі з гладким покриттям, що легко миються.

Як лікувати алергію?

Існує багато ліків, що усувають симптоми алергії. Обов’язково зверніться до лікаря за порадою та призначенням. Правильний курс лікування в поєднанні з наведеними вище порадами повинен дозволити вам товаришувати з вашим котиком так, як хочеться вашому серцю!
Вибір реклами